Přejít k hlavnímu obsahu

Dobíječka na trafostanici

Nástěnná dobíjecí stanice pro elektromobily

1. O službě

Od roku 2013 v České republice přibylo víc než 9 tisíc elektromobilů a zájem o ně stále roste. Ministerstvo průmyslu a obchodu počítá, že do roku 2030 u nás bude jezdit přes 217 tisíc elektromobilů. Proto v současnosti roste i potřeba lepší dostupnosti dobíjecích stanic.

Dobíječka na trafostanici je plnohodnotná dobíjecí stanice, kterou umístíte na vybranou trafostanici. Je ideální pro ty, kteří potřebují pravidelně dobíjet auto, ale nemají prostor na klasickou dobíječku. Díky velkému příkonu se na trafostanici dá umístit hned několik nástěnných dobíječek vedle sebe. Je to skvělý způsob, jak ušetřit trochu místa a dát trafostanicím nový význam.
 

Kdo dobíječku využije

  • domácnosti
  • firmy
  • obce

 

Kam můžete dobíječku umístit

traf_geo

Přejít na mapu
 

Kolik dobíječka stojí

Dobíječka na trafostanici vás vyjde levněji a její instalace zabere méně času než jiné typy umístění dobíjecích stanic. Celkem za pořízení, umístění a zprovoznění wallboxu zaplatíte 55 000–80 000 Kč:

  • Roční poplatek za umístění na trafostanici je v řádech nižších tisíc Kč a liší se dle velikosti obce (viz náš ceník).
  • Lepší wallbox pořídíte už za cenu kolem 26 000 Kč bez DPH.
  • Instalace wallboxu na trafostanici včetně materiálu a revize se pohybuje v rozmezí 30 000–50 000 Kč bez DPH.

Výsledná cena se bude lišit podle toho, jaký wallbox si pro své potřeby vyberete a kdo vám zajistí elektroinstalační práce. Jako distributor elektřiny tyto práce a zařízení nenabízíme. Na českém trhu už je ale díky rozvoji elektromobility dostatek partnerů, na které se můžete obrátit. Při výběru wallboxu a elektroinstalační firmy tak máte volné ruce a záleží jen na vašich preferencích.

2. Proč si vybrat dobíječku od nás

  • Můžete ji umístit na frekventované místo.
  • Nainstalujete ji během chvíle.
  • Nemusíte řešit žádné stavební úpravy.
  • Odpadne vám papírování na úřadech.

Chcete svou Dobíječku na trafostanici?

Vyplňte prosím nezávaznou poptávku a pošlete nám ji na e-mail elektromobilita@egd.cz. Brzy se vám ozveme.

 

3. Na co se nejčastěji ptáte

Vyplatí se pořizovat dobíječku na elektromobily?

Počet nových elektromobilů v Česku rok od roku stoupá. Do budoucna bude proto potřeba čím dál víc dobíjecích stanic. Skvělou volbou pak budou právě ty, které nezaberou moc místa – jako právě nástěnné dobíječky na trafostanice.

graf

 

Které typy dobíječek se dají umístit na trafostanici?

Na trafostanici můžete umístit nástěnné dobíjecí stanice, tedy takzvané wallboxy. Většina z nich má výkon 11–22 kW a nabízí jeden nebo dva dobíjecí body.

Může být Dobíječka na trafostanici neveřejná?

To je na vás. Dobíječka může být jak veřejná, tak soukromá. Myslete jen na to, že je potřeba včas vyřešit užívání přilehlého parkovacího místa. Buď si ho můžete pronajmout od vlastníka pozemku, na kterém parkovací místo leží, nebo si zajistit věcné břemeno.

Co když si vyberu trafostanici, kterou nemáte uvedenou mezi vhodnými lokalitami?

V takovém případě nám prosím pošlete nezávazný poptávkový formulář na e-mail elektromobilita@egd.cz. My prověříme, jestli se na danou trafostanici může dobíječka umístit. Jakmile budeme vědět víc, ozveme se vám a domluvíme se spolu na dalším postupu.

Kdo mi dobíječku na trafostanici zprovozní?

My jako distributor elektřiny tyto práce zajistit nedokážeme. Na trhu je ale široký výběr firem, které vám s instalací a zprovozněním dobíjecí stanice pomůžou.

Jak připojím dobíjecí stanici do sítě?

Schvalování a připojování nových dobíjecích stanic do sítě máme jako provozovatel distribuční soustavy na starosti my.  Na stránce Vše o elektromobilitě se dozvíte veškeré kroky, jak při připojení dobíjecí stanice do sítě postupovat.

Domácí dobíjecí stanice bez předchozí domluvy s distributorem rozhodně neumísťujte. Během dobíjení elektromobilů by mohlo dojít ke snížení kvality dodávek energie.

car

Chcete svou Dobíječku na trafostanici?

Vyplňte prosím nezávaznou poptávku a pošlete nám ji na e-mail elektromobilita@egd.cz. Brzy se vám ozveme.

Reference:

Fotogalerie:

dobijeckareference

dobijeckareference2

dobijeckareference3

dobijeckareference4