Musí se sdílení elektřiny v bytovém domě účastnit všechny jeho bytové jednotky nebo jen ty bytové jednotky, které o sdílení elektřiny mají zájem?
Sdílení elektřiny se můžou účastnit pouze ty bytové jednotky, které o něj mají zájem. Bytové jednotce, jež nemá o sdílení elektřiny zájem, zůstává nadále stávající odběrné místo s měřením typu C.
Musí být sdílení skutečně pouze v rámci jednoho hlavního domovního vedení, nelze elektřinu sdílet i s vedlejším vchodem?
Současný model sdílení elektřiny umožňuje sdílet elektřinu v bytovém domě pouze v rámci jednoho přípojného objektu a jedné přípojkové skříně.
Je možné sjednotit odběry z více vchodů na jeden přípojný objekt?
Sjednocení odběrů z více vchodů na jeden přípojný objekt by bylo otázkou zásadní rekonstrukce vnitřní elektroinstalace domu. Tato případná změna se neobejde bez souhlasu EG.D, tento souhlas je vázaný na technické dopady uvedené změny zapojení na distribuční síť a posouzení konkrétních projektových úprav vnitřní elektroinstalace domu.
Může být zavedeno více vůdčích odběrných míst v domě?
Ne, v celém domě může být pouze jedno.
Co se stane, když poměrnou část vyrobené elektřiny danou alokačním klíčem nespotřebuji na svém OMp z důvodu, že během dne nemám tak vysokou spotřebu?
Předně si je důležité zanalyzovat vaši spotřebu na OMp během dne. Ideální je, pokud si zvolíte alokační klíč vyrobené elektřiny z výrobního zdroje na míru tak, abyste měli vždy v reálném čase přesně pokrytý odběr v OMp elektřinou vyrobenou z výrobny.
Pokud budete mít v reálném čase v OMp nižší spotřebu elektřiny, než je Vám přiděleno alokačním klíčem, tak následně může vzniknout přetok do distribuční soustavy.
Je možné sdílet elektřinu i v rodinném domě s více elektroměry?
Ano. Podmínkou je, že všechny elektroměry musí být připojeny v rámci jednoho přípojného objektu a jedné přípojkové skříně a současně je zde připojen výrobní zdroj.
Lze vyrobenou elektřinu sdílet se svým sousedem?
Ne. Zatím je možné sdílet elektřinu pouze v rámci jednoho přípojného objektu a jedné přípojkové skříně.