Přejít k hlavnímu obsahu

Opětovné připojení existujícího odběrného místa většinou trvá 1,5 – 3 měsíce, jelikož se jedná o připojení bez nutnosti úprav nebo rozšíření distribuční sítě.

Jak to probíhá?

1. Nejdřív podáte žádost o připojení

Nejrychlejší a nejpohodlnější je vyplnit žádost online.

2. My žádost posoudíme a pošleme vám návrh Smlouvy o připojení

Zařídíme do 30 dnů

Na schválení žádosti máme ze zákona 30 dní, ale většinou to zvládneme daleko rychleji.

Poštou vám hned na to pošleme návrh Smlouvy o připojení, ve kterém najdete:

• informace o termínu připojení,

• podmínky přípravy vašeho odběrného místa

• pokud bude třeba i výši podílu na oprávněných nákladech* a způsob, jak ho zaplatit.

* Na základě vyhlášky o připojení hradíte jako žadatel tzv. podíl na oprávněných nákladech spojených s připojením a se zajištěním požadovaného příkonu. Výše podílu se odvíjí od hodnoty vámi požadovaného příkonu.
Skutečnou výši vašeho podílu naleznete ve smlouvě.

3. Uzavřeme spolu Smlouvu o připojení

Zákazníci zvládají zpravidla do 14 dnů

Jakmile od nás dostanete návrh Smlouvy, podepíšete ho a jeden ze dvou obdržených výtisků pošlete zpátky k nám. Máte na to celých 30 dní.

Pokud máte platit podíl na oprávněných nákladech, teď je ten správný čas poslat ho na náš účet. Prosím, udělejte to co nejdříve. První část podílu je potřeba uhradit do 15 dnů ode dne uzavření smlouvy a druhou do data uvedeného ve smlouvě. Částku můžete uhradit také dohromady při platbě první části podílu. Platební údaje jsou uvedeny ve Smlouvě o připojení.

Čím dříve podepsanou smlouvu pošlete zpět a uhradíte podíl na oprávněných nákladech, pokud jej máte platit, tím dříve začneme s dalšími kroky připojení a vše urychlíte.

4. Připravíte svoje odběrné místo na připojení

Zákazníci zvládají zpravidla do 14 dnů

• Domluvíte se s elektrikářem, kterého si sami vyberete, na přípravě vašeho odběrného místa podle podmínek ve Smlouvě o připojení. Využít můžete i služeb našich Smluvních partnerů, kteří dokážou zajistit i vystavení nové revizní zprávy.

• Jedná se především o vybudování hlavního domovního rozvaděče (tzv. HDV) a elektroměrového rozvaděče. Při přípravě odběrného místa je třeba dbát na dodržení Požadavků na umístění, provedení a zapojení měřících souprav a při výběru hlavního jističe na jeho správné technické parametry, které odpovídají normám a hodnotě uvedené ve Smlouvě o připojení.

• Když je hotovo, domluvíte si návštěvu revizního technika, který provede revizi připojovaného odběrného elektrického zařízení a vystaví revizní zprávu.

• Abychom vám to ulehčili, máme pro vás formulář výpisu z revizní zprávy, který budete potřebovat k uzavření Smlouvy o sdružených službách dodávky s dodavatelem.

• Výpis vyplní váš elektrikář a pro naše účely úplně stačí. Pro sebe ale určitě budete potřebovat i plnou revizní zprávu.

5. Uzavřete smlouvu s dodavatelem

Zákazníci zvládají zpravidla do 14 dnů

Vyberete si vhodného dodavatele elektřiny a uzavřete s ním Smlouvu o sdružených službách dodávky.

Někdy nemusí být úplně jasné, jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem. Pokud to chcete zjistit, máme pro vás stručné vysvětlení.

6. Nakonec vám nainstalujeme elektroměr a vy můžete poprvé cvaknout vypínačem

Zařídíme do 5 pracovních dnů

Jakmile se nám váš dodavatel ozve, spojíme se s vámi a domluvíme si spolu termín instalace elektroměru.
Ozveme se vám telefonicky, na e-mail nebo naši zprávu dostanete poštou. Záleží na tom, jaké vaše kontaktní údaje máme.