Přejít k hlavnímu obsahu

Unikátní metoda ovíjení pomůže EG.D instalovat optické kabely i v těžko přístupných terénech

9. 2. 2023

Unikátní metoda ovíjení pomůže EG.D instalovat optické kabely i v těžko přístupných terénech. Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, každoročně investuje do inovací své sítě přes pět miliard korun a snažím se instalovat nové a moderní prvky.

Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, každoročně investuje do inovací své sítě přes pět miliard korun a snažím se instalovat nové a moderní prvky. Důležitou je také instalace optických kabelů na vedení vysokého napětí 22 kV. Díky nim může být do sítě připojováno stále více chytrých technologií, které jsou nezbytné pro rozvoj sítě do budoucna. Pro pilotní projekt u Studené na Jindřichohradecku energetici použili v Česku stále ještě neobvyklou metodu ovíjení optických kabelů kolem vodiče, která je vhodná pro vedení v dobrém technickém stavu a u nichž není v blízké době uvažováno o rekonstrukci

Společnost EG.D aktuálně rekonstruuje 42 linek, na které se instalují optické kabely, kterými chce propojit primární rozvodny a zrychlit komunikaci mezi síťovými prostředky. Vlastní optická síť také umožní energetikům být nezávislí na externích dodavatelích. Standardně společnost EG.D používá dva další druhy instalace optických kabelů. Jedním z nich je podvěšení pod stávající vedení a druhým je pak možnost instalace konzole typu čtyřvodič, která má jednu část připravenou právě pro optické kabely.

Více se dočtete v tiskové zprávě

Optické kabely se instalují pomocí speciálního ovíjecího nástroje, který je tažený ze země

U Studené na Jindřichohradecku společnost EG.D používá metodu ovíjení na lince spojující rozvodny Telč a Počátky