Přejít k hlavnímu obsahu

Společnost EG.D spouští unikátní web Galerievulicich.cz. Sdružuje nejlepší streetartové malby na trafostanicích a má jedinečné funkce

16. 6. 2023

Nikola Tesla, zvířata Šumavy, Jan Žižka, krabička od zápalek nebo obří žabák. Co mají společného? Všechny tyto motivy jsou vyobrazeny na trafostanicích distribuční společnosti EG.D, patřící do skupiny E.ON. Ta začala už v roce 2015 zkrášlovat trafostanice streetartovými malbami napříč svým distribučním územím.

Dnes už jich je v ulicích více než 180. Aktuálně navíc spustila web www.galerievulicich.cz, kde si veřejnost může nejzdařilejší díla prohlédnout pěkně pohromadě. Web tak funguje jako virtuální výstavní síň. Každou malbu pak doplňuje karta s unikátním příběhem. Stránka je dynamická. Do budoucna se na ní budou pravidelně objevovat další malby i aktuality ze světa street artu.

„V současnosti máme na stránkách zdokumentovaných a zpracovaných přes čtyřicet uměleckých děl. Jedná se o malby, které měly nejpozitivnější ohlasy ze strany veřejnosti a médií. Stránka je responzivní a funguje tak i v prohlížeči na mobilním telefonu, což přináší další výhodu. Když uživatelé povolí lokaci GPS, zobrazí se jim díla, která jsou nejblíže k jejich poloze,“ přibližuje Zuzana Oujezdská, která je v rámci EG.D za projekt Street Art zodpovědná.

V plánu je blog nebo propojení s mobilními mapami
Stránku Galerievulicich.cz doplňuje i profil na sociální síti Instagram. Do budoucna chce EG.D na webu spustit blog, na kterém budou rozhovory s tvůrci maleb. Uživatelé také budou moci využít funkce, kdy po rozkliknutí konkrétní trafostanice ve webovém prohlížeči v mobilu budou přepnuti do aplikace Mapy.cz, která je k danému místu rovnou navede.

Street art zapojuje do dění i občany
Malby nevycházejí jen z návrhu renomovaných umělců, jako jsou sdružení Malujeme jinak nebo autoři Khoma, Dobs či Prorok. Prostor dostávají i nápady veřejnosti či různých zájmových skupin z míst, kde se plánují. Někde dokonce lidé po zkrášlení trafostanice upravili její okolí, kde si udělali příjemná místa ke trávení volného času.

Více se dočtete v tiskové zprávě.

EG.D spustilo web www.galerievulicich.cz, kde si veřejnost může nejzdařilejší díla prohlédnout pěkně pohromadě

Motiv obřího žabáka najdou lidé na trafostanici EG.D v Brně

Web galerievulicich.cz obsahuje mapu, vyhledávat trafostanice lze i pomocí GPS při připojení z mobilu