Přejít k hlavnímu obsahu

Společné cvičení s Hasičským záchranným sborem

Hasiči a energetici cvičili záchranu paraglidisty, který uvízl ve vodičích vysokého napětí

6. 5. 2021

Zachránit paraglidistu, který uvízl ve vodičích vysokého napětí. To byl úkol, do kterého se pustili zlínští hasiči a energetici ze společnosti EG.D ze skupiny E.ON. Tentokrát vše dopadlo dobře, jednalo se totiž o nácvik. Bohužel ne všechny podobné případy mají ve skutečnosti tak pozitivní konec.

Při záchraně osob, které přijdou do kontaktu s vodiči elektrického vedení může dojít ke zranění nejen zachraňovaného člověka, ale také pracovníků, kteří se starají o údržbu distribuční soustavy, nebo ke zranění osob, které se dostanou blízko vysokého napětí. Nacvičit si tuto nebezpečnou, ale ne úplně obvyklou situaci v praxi je pro složky záchranného systému i energetiky velmi přínosné.

Při cvičení jsme si společně prověřili, jak rychle jsme schopni reagovat na situaci, která by se mohla skutečně stát, tentokrát se šťastným koncem. V naší společnosti klademe velký důraz na bezpečnou práci zaměstnanců, kteří jsou v terénu a distribuční zařízení udržují. Pracují mimo jiné ve výškách, musí mít lezecké vybavení, bezpečné ochranné pomůcky a samozřejmě také školení, mezi které patří i první pomoc. Proto vítám příležitost cvičit s profesionály,“ říká Pavel Čada, místopředseda představenstva společnosti EG.D.

Více informací se dočtete v tiskové zprávě.

Společná cvičení s HZS pokračují i v dalších krajích:         
Cvičení Jihomoravského kraje 20. 5. 2021 - Záchrana člověka ze stožáru VVN.

Cvičení energetiků s hasiči pokračovalo i v Kraji Vysočina, tentokrát si hasiči-lezci vyzkoušeli záchranu pracovníka zasaženého elektrickým proudem ze stožáru velmi vysokého napětí:
Cvičení Kraje Vysočina 16. 6. 2021 - Záchranu pracovníka po zásahu elektrickým proudem.

cviceni