Přejít k hlavnímu obsahu

Nový průvodce na našem webu pomůže zákazníkům s výběrem distribuční sazby

27. 6. 2023

Co jsou to distribuční sazby a která je pro dané odběrné místo vhodná? Našim zákazníkům s tím nově poradí Průvodce distribučními sazbami na webu EG.D. Díky tomuto interaktivnímu průvodci zákazníci zjistí, která sazba vyhovuje parametrům jejich odběrného místa – nového i stávajícího. Zároveň se lépe zorientují v tom, co distribuční sazbu ovlivňuje. EG.D jako první z distributorů u nás nabízí takto podrobný nástroj. Novinka funguje od čtvrtka 22. června.

Zákazníkům se snažíme vycházet vstříc v mnoha ohledech. Chceme, aby pro ně vše, co souvisí s energiemi, bylo co nejpohodlnější, a zároveň aby tomu všemu také dobře rozuměli. Naším dalším krokem v této snaze je novinka na webu EG.D – Průvodce distribučními sazbami.

V průvodci jsou základní informace o distribučních sazbách i přehled údajů, které se pro určení vhodné sazby budou hodit, např.:

  • hodnota hlavního jističe a počet fází, 
  • reálná či odhadovaná spotřeba, 
  • hodnota příkonu spotřebičů 
  • nebo energetický štítek budovy.

 

Jak to funguje

Interaktivní formulář začíná výběrem typu odběrného místa a pokračuje dalšími volbami, včetně využití elektrických spotřebičů. Po projití celého průvodce a zadání potřebných údajů se zákazníkům objeví doporučená sazba.

„Zákazník si distribuční sazbu vybírá sám právě s ohledem na charakter spotřeby elektrické energie, její celkovou roční spotřebu a v neposlední řadě také s ohledem na technické provedení elektroinstalace. Tuto situaci ale v životě neřeší často. Bývá to např. při nové výstavbě, stěhování nebo změně způsobu využívání elektrické energie na odběrném místě. Chceme zákazníkům nabídnout průvodce jako pomocníka při určení nové i ověření stávající distribuční sazby,“ říká Milan Řezníček, hlavní analytik Cross segmentů z oddělení Distribučních služeb, který stojí za přípravami nového průvodce. 

„Rád bych tímto poděkoval kolegyním z týmu Služby pro retail – elektřina, které s průvodcem pomohly v oblasti legislativy, a kolegům z týmu Digital Services a Business analýzy za spolupráci na realizaci,“ dodává Milan Řezníček.

Výběr správné distribuční sazby se týká domácností i podnikatelů. Našeho průvodce mohou využít oba typy zákazníků, výběr pro ně funguje stejně. Distribuční sazbu je možné jednou za rok bezplatně změnit – je ale zapotřebí tuto změnu dojednat s dodavatelem elektrické energie.

Domacnosti_Podnikatele
Nový online formulář začíná výběrem druhu odběrného místa
Pruvodce_2
Poté zákazník vyplní druh využití elektrické energie a další charakter spotřeby
Pruvodce_3
Nakonec je zákazníkovi doporučena vhodná distribuční sazba