Přejít k hlavnímu obsahu

Nárazová odorizace plynu 2020

E.ON provede nárazovou odorizaci plynu. Pomůže odhalit poruchy rozvodů.

13. 11. 2020

Od pondělí 16. do pátku 20. listopadu letošního roku je pro celou Českou republiku a všechny distributory naplánovaná nárazová odorizace plynu. E.ON Distribuce ji provede v Jihočeském kraji a na Pelhřimovsku.

Lidé musí v těchto dnech počítat se zvýšeným zápachem zemního plynu. Cílem této akce je lepší diagnostika poruch a netěsností v plynových rozvodech před topnou sezonou, která se provádí pravidelně a přispívá k větší bezpečnosti dodávek.

Zemní plyn je bez zápachu, proto se odorizuje. Po dobu nárazové odorizace se do něj dává více než trojnásobné množství odorantu, který mu sirný zápach dodává a pomáhá najít i drobné úniky. Ty nejsou za normálního stavu lidským čichem odhalitelné. Akce má velký význam z hlediska bezpečnosti.

Že má podobná prevence smysl, potvrdil i loňský rok. Jen na distribučním území E.ONu řešili jeho zaměstnanci na 53 nahlášených úniků plynu. Z toho 44 jich bylo na zařízení zákazníků, která začínají za hlavním uzávěrem plynu a jsou za ně odpovědní majitelé nemovitostí.

Více informací si můžete přečíst v tiskové zprávě.