Přejít k hlavnímu obsahu

Nárazová odorizace plynu 2020

E.ON provede nárazovou odorizaci plynu. Pomůže odhalit poruchy rozvodů.

Od pondělí 16. do pátku 20. listopadu letošního roku je pro celou Českou republiku a všechny distributory naplánovaná nárazová odorizace plynu. E.ON Distribuce ji provede v Jihočeském kraji a na Pelhřimovsku.

Lidé musí v těchto dnech počítat se zvýšeným zápachem zemního plynu. Cílem této akce je lepší diagnostika poruch a netěsností v plynových rozvodech před topnou sezonou, která se provádí pravidelně a přispívá k větší bezpečnosti dodávek.

Zemní plyn je bez zápachu, proto se odorizuje. Po dobu nárazové odorizace se do něj dává více než trojnásobné množství odorantu, který mu sirný zápach dodává a pomáhá najít i drobné úniky. Ty nejsou za normálního stavu lidským čichem odhalitelné. Akce má velký význam z hlediska bezpečnosti.

Že má podobná prevence smysl, potvrdil i loňský rok. Jen na distribučním území E.ONu řešili jeho zaměstnanci na 53 nahlášených úniků plynu. Z toho 44 jich bylo na zařízení zákazníků, která začínají za hlavním uzávěrem plynu a jsou za ně odpovědní majitelé nemovitostí.

Více informací si můžete přečíst v tiskové zprávě.