Přejít k hlavnímu obsahu

Impact Hub s E.ONem
pořádají hackathon zaměřený
na energetické komunity

Vítězný tým navrhne užitečnou aplikaci a získá 300 000 korun na její další vývoj

29. 9. 2022

Od 21. do 23. října 2022 proběhne v brněnském Impact Hubu hackathon a diskuzní panel k moderní energetice. Ve spolupráci se společností E.ON se bude široká i odborná veřejnost věnovat tématu energetických komunit. Zájemci sestaví řešitelský tým, který navrhne prototyp aplikace cíleně pro energetické komunity. Na vítěznou skupinu čeká podpora 300 000 korun pro další rozvoj výsledného projektu. Zájemci o účast na hackathonu se mohou přihlásit do 30. září 2022 na internetových stránkách akce.

„Energetické komunity se dostávají do popředí zájmu energetických společností i koncových uživatelů. Máme velké plány a chceme vyřešit jejich potřeby. Týmy sestavené z různých profesí navrhnou prototyp aplikace, která pomůže majitelům bytů v rozhodování při vytváření energetické komunity, usnadní její provoz, správu a přinese jim přehled o dosažených úsporách energií. Aplikace také poskytne přehled o výrobě, spotřebě a množství sdílené energie a bude motivovat členy komunity k vyšším úsporám,“ vysvětluje Denisa Bajánková, projektová manažerka distribuční společnosti EG.D, člena skupiny E.ON.

Desítka týmů, každý maximálně o šesti lidech, bude navrhovat aplikaci v rámci 48hodinového hackathonu. Vítězný tým získá 300 000 korun na vytvoření finální verze prototypu aplikace (upravené na základě zpětné vazby od zákazníků po hackathonu).

Více se dočtete v tiskové zprávě.

 

Aktualizace k 31. 10. 2022: 
Brněnský hackathon přinesl prototyp aplikace pro energetické komunity. Vítězný tým ze Slovenska dostane od E.ONu 300 tisíc korun na její další rozvoj. Více se dočtete v tiskové zprávě.

hackaton

hackaton2