Přejít k hlavnímu obsahu

E.ON věnoval pět milionů korun nemocnicím na boj s koronavirem

14. 4. 2020

Na finanční podporu od společnosti E.ON se může těšit deset nemocnic na Vysočině, ve Zlínském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Nemocnicím E.ON věnoval celkem pět milionů korun, které jsou primárně určeny na péči o pacienty s nemocí COVID-19 a také na provoz odběrových míst.

„Máme odpovědnost nejenom za distribuci elektrické energie a plynu na našem území a obchodní aktivity, ale také za ty, kteří tu žijí a pracují. Proto jsme se rozhodli pomoci zdravotníkům a lékařům, kteří jsou v první linii v boji s koronavirem a tuto podporu si bezesporu zaslouží. V této mimořádné situaci, která je nelehká i pro nás energetiky, jsme se rozhodli podpořit pěti miliony korun nemocnice na našem distribučním území pečující o pacienty s COVID-19, kteří jsou hospitalizováni s těžkým průběhem nemoci, a na zajištění provozu odběrových míst,“ říká Zdeněk Bauer, člen představenstva společnosti E.ON Distribuce.

Největší částky jdou do dvou brněnských nemocnic, a to do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Fakultní nemocnice Brno Bohunice, a pak do nemocnice v Českých Budějovicích. Další podpora směřuje do Jihlavy, Břeclavi, Tábora, Strakonic, Jindřichova Hradce, Prachatic a Zlína.

Více informací si můžete přečíst v tiskové zprávě

Pavel Čada, sv. Anna, Brno
Pavel Čada z E.ON Distribuce předává dar ve výši 1,5 milionu korun Vlastimilu Vajdákovi, řediteli FN u sv. Anny v Brně
Zdeněk Bauer, FN Brno
Zdeněk Bauer z E.ON Distribuce předal darovací smlouvu ve výši 1,4 milionu korun prof. Štěrbovi, řediteli FN Brno