Přejít k hlavnímu obsahu

E.ON Distribuce začne v omezeném režimu s plánovanými odstávkami

30. 3. 2020

Společnost E.ON Distribuce přistupuje od 30. března do 17. dubna 2020 v omezeném režimu k plánovaným odstávkám elektrické energie. Tyto odstávky jsou nutné pro zajištění bezpečného a spolehlivého provozu distribuční soustavy.

Veškeré plánované odstávky jsme v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR dočasně zcela pozastavili 15. března. Znovu k nim přistupujeme, protože potřebujeme zajistit bezpečný a spolehlivý provoz distribuční soustavy – např. odstranit závady nebo připojit nové odběratele k distribuční síti. Zároveň předcházíme dalším škodám, které mohou vzniknout třetím stranám připadnou poruchou na distribučním zařízení.

Vždy se snažíme, aby se našich zákazníků omezení dotkla co nejméně. A v aktuální situaci to platí dvojnásob. Proto pro odstávky, které jsme naplánovali do 17. dubna 2020, platí několik důležitých omezení z naší strany:

  • Pracemi v jednom místě omezíme maximálně 90 koncových odběratelů.
  • Doba vypnutí nepřesáhne šest hodin.
  • Nebude docházet k opakovaným plánovaným odstávkám více dní za sebou.

 

Naši pracovníci budou práce provádět vždy v co nejkratším čase, a aby dobu omezení maximálně zkrátili, budou, pokud to bude možné, část prací dělat pod napětím.

Vzhledem k tomu, že musíme zajistit veškeré plánované činnosti, předpokládáme,
že od 17. dubna začneme provádět plánované odstávky ve standardním režimu. Budeme se ale snažit snížit dopad na naše zákazníky na minimum a dobu omezení dodávek elektrické energie co nejvíce zkrátíme.

Omlouváme se za případné potíže, nicméně tyto údržbové práce jsou nezbytné pro udržení bezpečného provozu distribuční soustavy a dodávek energie.

Děkujeme za pochopení.

E.ON Distribuce