Přejít k hlavnímu obsahu

EG.D sečetla škody po řádění tornáda. V postižené oblasti intenzivně pracuje na kabelizaci distribuční sítě

30. 9. 2021

Škody přes sto milionů korun a náklady na vybudování nové sítě ještě dvojnásobně vyšší. Na 30 kilometrů poškozeného vedení na hladinách nízkého, vysokého i velmi vysokého napětí. Společnost EG.D, člen skupiny E.ON, sečetla škody na své distribuční síti, které způsobilo červnové tornádo na jižní Moravě. Během jednoho měsíce od katastrofy se podařilo obnovit dodávky elektrické energie do domácností v celé postižené oblasti. Práce v místě připojením neskončily. Pracuje se na kabelizaci vedení, které zákazníkům zajistí spolehlivou dodávku elektrické energie.

„Setkali jsme se s událostí, která byla naprosto neočekávaná a bezprecedentní. Těžko ji můžeme s něčím porovnávat. Myslím si, že naopak vzhledem k rozsahu škod i době obnovení dodávky budeme v budoucnu porovnávat jiné události s touto. Potvrdilo se naše dobré krizové řízení a fakt, že se s řáděním živlů setkáváme v poslední době čím dál častěji a jsme na to dobře připravení. Kdybych to srovnal s běžným provozem, tak za jeden měsíc se nám podařilo to, co by za běžných okolností trvalo zhruba trojnásobnou dobu,“ připomíná Pavel Čada, místopředseda představenstva společnosti EG.D.

Společnost EG.D od začátku nasadila maximum sil k tomu, aby dokázala dodávku co nejrychleji obnovit. Podílela se na tom řada oddělení napříč celou společností a v maximální možné míře i dodavatelé. Do oblasti jezdily i desítky pracovníků ve svém volném čase. Radili postiženým s opravou elektroinstalace v domácnostech a ti, co mají oprávnění, pomáhali s revizemi a revizními zprávami.

Více informací se dočtete v tiskové zprávě.

agregaty