Přejít k hlavnímu obsahu

EG.D pokračuje v obnově sítí v obcích, které zasáhlo tornádo. Osazuje chytré trafostanice a připravuje kabelizaci

14. 2. 2022

Společnost EG.D, člen skupiny E.ON, dokázala během jednoho měsíce obnovit dodávky elektrické energie v obcích postižených tornádem z konce června loňského roku. Tím ale práce neskončily. Pracovníci distribuční společnosti i nadále pokračovali v obnově sítě.

Provizorní vedení na dřevěných sloupech postupně vystřídá kabelové vedení v zemi. Týkat se bude zhruba 30 kilometrů kabelů na hladině nízkého napětí a 15 kilometrů sítě vysokého napětí, v plánu je také osazení 16 kioskových trafostanic, z nichž už šest je na svém místě. Výše investic do obcí postižených tornádem bude zhruba 200 milionů korun.

„Jen pro srovnání můžeme uvést, že takový objem investic dělá ročně celá jedna regionální správa. V případě té hodonínské se jedná o necelých dvě stě obcí. A my takový objem financí budeme investovat do čtyř obcí. Ale právě kabelizace vedení je do budoucna cesta, jak škody po podobných jevech minimalizovat,“ vysvětluje Bohdan Důbrava, vedoucí správy sítě VN a NN a připomíná, že dalších 190 obcí v regionu má i pro tento rok požadavky na připojení a koordinační stavby, které se společnost EG.D snaží obnovit.

Více se dočtete v tiskové zprávě.

trafostanice