Přejít k hlavnímu obsahu

Do inovací distribuční sítě investuje EG.D přes pět miliard korun. Rekonstruuje linky vedení velmi vysokého napětí a instaluje chytré elektroměry

23. 6. 2022

Rozvoj a ještě větší stabilita distribuční sítě, instalace dalších chytrých prvků, obnova sítí poničených tornádem i rekonstrukce plynovodů. Takové investice má letos v plánu společnost EG.D, člen skupiny E.ON v České republice. Vyčlenila na ně více než pět miliard korun. Snaží se zákazníkům zajistit ještě bezpečnější dodávky energií při běžném provozu i při nenadálých meteorologických jevech.

„Nároky na distribuční síť se každým rokem zvyšují. Výzvou jsou pro nás i živelné katastrofy, jako bylo loňské tornádo na jižní Moravě. Abychom obstáli, musíme síť nejen udržovat, ale také ji rozvíjet a připravovat na nová rizika. To se neobejde bez nemalých investic a bez důkladného plánování,“ vysvětluje Pavel Čada, místopředseda představenstva společnosti EG.D.

Každý rok proto společnost do rozvoje sítí investuje několikamiliardové částky. „Letos plánujeme několik tisíc staveb napříč celým distribučním územím. S realizací počítáme na všech napěťových hladinách, které spravujeme,“ upozorňuje vedoucí investic společnosti EG.D Ladislav Mikuláš. V dalších letech ale společnost počítá s ještě vyšším nárůstem investic. Čím dál tím více prostředků půjde také na chytré technologie.

Více informací se dočtete v tiskové zprávě.

investice